Dámské plavky

Dámské plavky

Dámské plavky
Dámské plavkyTypů dámských plavek máme dnes nepřeberné množství. Podívejte se, jak šla historie tohoto spodního prádla od koupacího pláště až k bikinám...
Kolekce plavek:
dámské plavky

dámské plavky

dámské plavky
+420 734 594 516
 
Léto 2018:
dámské plavky s

dámské plavky s

dámské plavky sinie
Dámské plavky Sinie
plavky neffi

plavky neffi

plavky neffi
Plavky Neffi
dvojdílné plavk

dvojdílné plavk

dvojdílné plavky Lucy
Plavky kolekce Lucy
kolekce plavek

kolekce plavek

kolekce plavek 2018 parea
Kolekce plavek Parea
dvojdílné plavk

dvojdílné plavk

dvojdílné plavky cubic
Plavky Cubic
plavky dvojdíln

plavky dvojdíln

plavky dvojdílné batic
Plavky dvojdílné Batic
azael_dámské pl

azael_dámské pl

azael_dámské plavky
Azael dámské plavky
molly_fantasy p

molly_fantasy p

molly_fantasy plavky
Molly Fantasy plavky
laguna plavky

laguna plavky

laguna dámské plavky
Laguna dámské plavky
acapulco dámské

acapulco dámské

acapulco dámské plavky
Acapulco dámské plavky
rosie dvojdílné

rosie dvojdílné

rosie dvojdílné plavky
Rosie dvojdílné plavky
sandy plavky Fa

sandy plavky Fa

sandy plavky Fantasy
Sandy plavky Fantasy
rosie dámské a

rosie dámské a

rosie dámské a dětské plavky
Rosie dámské a dětské plavky
Plavky jsou oblečení, ve kterém se koupeme na veřejnosti. Jsou určeny pro plavání, opalování a vodní sporty. Žádný kousek dámského oblečení a spodního prádla neprošel takovým vývojem a módními změnami, jako právě dámské plavky.
Historie dámských plavek:
První doložené zmínky pocházejí z antického Řecka z období okolo roku 1400 př. n. l, kdy ženy atletky používali dvojdílné oblečení, které můžeme připodobnit k dámských plavkám. Nástěnné malby dvojdílných ženských oděvů, které byli podobné plavkám byli nalezeny v Pompejích.

Ve viktoriánském období se ženy koupaly v dlouhých košilích, později nosily koupací šaty se stuhou v pase.
V první polovině 19. Stol. se stal velkým módním hitem první koupací oděv, koupací župan či plášť, jehož rukávy byli dlouhé až k zápěstím a jeho délka sahala až na zem. V té době bylo ženám poprvé povoleno se veřejně koupat a navštěvovat veřejná koupaliště. Ale ženy byli svažovány do moře speciálními vozíky, ze kterých pak ženy slezly po schůdcích přímo do vody. Po vykoupání ženy hned odcházeli se převléknout domů do suchého oblečení. Opalování v té době prostě ještě nefrčelo.
Podle dam v koupacích šatech se stuhou v pase a punčoch, by jste poznali konec 19. Stol

Začátek 20. Stol přinesl revoluci pro toto dámské oblečení. Díky tomu, že se plavání začalo uznávat jako sport na čemž mají největší zásluhu Letní OH v 1906. A díky soudnímu sporu se sportovní plavkyní Annette Kellerman, která byla obviněna z nedodržení přísného statusu pro dámské plavací dresy a sport vyhrála, otevřel se dámským plavkám široký prostor na módním trhu.

30. – 40. Léta přinesla zkrácení plaveckých úborů a začali se vyrábět upnuté plavky na tělo, čímž ženy mohli začít zdůrazňovat své křivky. Nezbytností každých plavek byli módní doplňky jako sluneční brýle, koupací taška, koupací čepice a perlový náhrdelník.

Průlomovým rokem v koupacím oblečení byl rok 1946 kdy francouzský designér Louis Réard přišel s něčím, co nikdo nečekal, dvoudílnými plavkami. Pojmenoval je po ostrově Bikiny, kde se testovaly atomové bomby.

V 80 a 90 letech se začaly plavky postupně čím dál víc vykrajovat, až se nakonec proměnily v tanga. Vrchní díl se zase rapidně zmenšoval a oba trojúhelníčky se od sebe čím dál tím více vzdalovaly. Opalování se v této době zařadilo mezi nejoblíbenější ženské koníčky.

 
sportovní plavk

sportovní plavk

sportovní plavky
Druhy dámských plavek:
Bikiny:
Jsou dvoudílné dámské plavky, pro něž je charakteristické rozdělení na horní část zakrývající ňadra a spodní část zakrývající klín nebo jenom částečně hýždě. Tvary a střihy obou částí jsou velmi podobné tvarům podprsenek a kalhotek u běžného spodního prádla.

Monokiny:
Jsou tvořeny pouze jedním dílem plavek, odkrývají tak cíleně ladné ženské křivky a nechávají zakryto, co má být. Monokiny se svým střihem blíží k modelům bikin.

String bikiny:
Pro spodní i horní díl plavek je charakteristické použití úzkých pruženek (pružných pásků obšitých plavkovou tkaninou), a to zejména u zavazování horního dílu a v oblasti kolem pasu u spodního dílu plavek. Součásti obou dílů jsou většinou tvarovány do podoby trojúhelníků. V češtině se někdy setkáme s označením „šňůrkové“ bikiny (plavky)

Tankiny:
Jsou tvořeny spodním dílem plavek a horním dílem, který je oproti běžným bikinám pod košíčky rozšířený o pruh plavkové tkaniny různé šířky dosahující někdy až k úrovni břicha.
Tanga:
Spodní díl plavek tvořený v zadní části pouze malým trojúhelníkem tkaniny. Nezakrývá hýždě a mezi pruženkami kolem pasu i mezi hýžděmi je obvykle pouze úzký pruh tkaniny nebo pružné šňůrky.

T – back:
Jedná se o spodní díl plavek je podobný typu tanga, ale bez trojúhelníku plavkové tkaniny v zadní části, která je tvořena pouze úzkou pruženkou kolem pasu a na ní navazující pruženkou, která mezi hýžděmi spojuje zadní část s předním trojúhelníkovým dílem. Spojení těchto pruženek připomíná v zadní části písmeno T.

V - kiny :
Jedná se o spodní díl plavek, jehož přední díl připomíná svým tvarem písmeno V. Někdy bývá tímto termínem označen i G-string díl, u nějž spojení pruženek v zadní části připomíná písmeno V.
druhy plavek

druhy plavek

druhy plavek
Mikrokiny:
Jsou bikiny s minimálním využitím plavkové tkaniny. Obvykle se jedná o horní díl s nevyztuženými trojúhelníkovými košíčky typu string a spodní díl typu G-string nebo V-kini.

Halter bikiny:
Bikiny se zavazováním nebo zapínáním za krkem a na zádech. Poskytují lepší oporu většímu poprsí než klasické bikiny. Košíček je lépe formován a je rovněž širší. Často bývá lehce vyztužený. Navíc je ideální pro ženy se širšími rameny (chlapecká postava), kterým ramena opticky zúží.

Bralette bikiny:
Podprsenku tvoří trojúhelníčky. Má klasická ramínka přes ramena, které si můžete regulovat. Ideální střih pro malá a střední prsa.

Bandeau bikiny:
„Bandeau" ve francouzštině znamená páska do vlasů. V tomto případě se tedy jedná o pásku na prsa. Jednoduše řečeno, jedná se o široký pruh zahalující ňadra i mezeru mezi nimi.

Balkonette bikiny:
Tento vrchní díl vypadá prakticky jako klasická podprsenka. Je lepší pro větší poprsí, oproti ostatním střihům. Ňadra zvedá a modeluje. Poprsí v tomto střihu vypadá pevněji.

Halterkiny:
Variace podprsenky typu halter a tankiny. Výhody stejné jako u vrchního dílu halter, dodatečně zahalují bříško jako tankiny.

 
Druhy dámských dvojdílných plavek podle spodního dílu:
Šortky:
Jsou vhodnější pro ženy s úzkými boky a štíhlými stehny. Opticky prodlužují tělo, ale můžou nevděčně zkracovat nohy. Jestli mají navíc širší lem nahoře mohou zeštíhlit bříško. Mají sportovní vzhled.

Vysoké kalhotky:
Klasický styl, který zahaluje bříško až pod pupík. Maskuje bříško a zároveň jej zpevňuje.

Kalhotky s nižším, vykrojeným pasem:
Zvýrazňují rozdíl mezi břichem a podbříškem. Zaměřují se na tvar boků. Jsou vhodné pro štíhlé ženy.

Bokovky typu hipster:
Opticky prodlužují prostor mezi boky a poprsím. Ideální v případě, že máte kratší trup.

Klasické bikiny:
Ideální pro široké boky a stehna. Prodlužují nohy díky přirozenému střihu. Podtrhávají bříško. Ideální pro osoby s plochým bříškem.

Skirtini:
Vršek tvořen sukýnkou, spodní díl tvoří kalhotky. Zahaluje tělo od pasu dolů. Ideální pro všechny typy postav.
 
plavky fantazia

plavky fantazia

plavky fantazia
Druhy dámských dvojdílných plavek:
Plavky s vyznačeným dekoltem:
Klasický, komfortní střih s všitými pruhy pod ňadry držící prsa na správném místě.

Plavky s vysokým dekoltem:
Dekolt je vysoký, kompletně zahaluje poprsí. Hladké linie opticky prodlouží tělo.

Monokiny:
Obvykle jsou plavky ušité tak, že mají hluboké výstřihy, které přitahují pohled. Záda jsou poměrně holá. Monokiny mají mnoho střihů, ze kterých si můžeme lehce vybrat takové, které zrovna budou nejvíce zahalovat partie, které zrovna potřebujeme.

 
Materiály na výrobu:
Pro výrobu plavek se v současné době používají především materiály z umělých vláken, jejichž základ tvoří polyamid (např. Nylon), polyester nebo polyuretan (např. Lycra, Spandex, Elastan). Často dochází ke kombinaci těchto typů vláken – např. 80% polyamidu a 20% vlákna Lycra apod.
fantasy plavky

fantasy plavky

fantasy plavky
Jsme jediný český výrobce plavek. Vyrobíme pro Vás plavky přímo na míru. Víme, že každá ženská postava je odlišná a naším přáním je aby Vám plavky dokonale seděli, což je někdy problém obzvláště u žen s větším obvodem košíčků podprsenky. Vyberte si plavky z naší kolekce, napište míry a my Vám je ušijeme.
Najděte si chvilku a vyberte si své dokonalé plavky z kolekce Fantasy 2018 >>VÍCE ZDE<<

Partneři webu:

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one